logo
icon

MUBO TURİZM ; 2008 yılından bu yana bireysel ve kurumsal müşterilerinin yurt içinde ve yurt dışında gerçelekleştircekleri seyahat talep ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere profesyonel çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuştur.
Tüm müşterilerinin talep ve beklentilerini karşılamak ve onalar için gerçek bir çözüm ortağı olmak üzere yola çıkan AB MUBO Turizm 2008 yılından buyana müşterilerine yolculuk programlarına profesyonelce, yaratıcı ve en iyi kalitede turizm hizmetleri sunmaktadır.

Ana Sayfa

Otel Rezervasyon

Seyahatinizde Nerede ve Nasıl Konaklayacağınızı Sizler İçin Biz Buluyoruz.

Dilimize Latinceden geçmiş olan rezervasyon kelimesi ''reservare'' sözcüğünden türetilmiştir. Reservare, korumak, sahip çıkmak ve ayarlamak anlamlarına gelirken rezervasyon kelimesinin sözlük anlamı ise yer ayırttırmaktır. En az birkaç saat öncesinden uçak, otobüs ve tren yolculukları için bilet ayırtma işlemine rezervasyon yaptırmak denir. Otel, pansiyon ve apart gibi konaklama tesisleri için de rezervasyon yaptırmak mümkündür.

Rezervasyon, gideceğiniz yere gitmeden önce yerinizin ayarlanması anlamına da gelmektedir. Otel, Uçak, Otobüs, Restaurant, Vapur, Tren gibi özel yer ayırılabilen yerlerde, kalacağınız oda, oturacağınız masa veya satın alacağınız bilet Rezervasyon sistemi ile size özel ayrılır.

Çeşitli işletmelerde yapılan yer ayırtma işlemlerine rezervasyon denir. Latince kökenli bir sözcük olan rezervasyon, 19. yüzyılın ilk yarısından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlanmıştır.

Acentamız Güvencesiyle Otel rezervasyonu Yaptırabilirsiniz.

Üye Olduğumuz Kuruluşlar